Choceň

V sobotu 7.12.2019 se plaval 49.ročník soutěže zimních plavců v Chocni v Tiché Orlici v parku Peliny, jako 9.ročník Memoriálu Jaroslava Doležala. Akce se zúčastnilo 197 plavců ze všech koutů Čech, Moravy i Slezka, dokonce dorazilo pár borců i ze zahraničí. Plavalo se při teplotách vzduchu 6°C a vody poprvé v této sezoně ledové o teplotě 2,5°C. Na tratích 500m a 750m se plavalo takzvaně na otočku, tedy polovina proti proudu a zpět po proudu řeky. Tyto tratě byli bodově hodnocené. Dále pak na nesoutěžních tratích 100 a 250 metrů, které byli již jen po proudu. Za náš klub dorazili tři borci. Sandy Mašek si zaplaval trať 250m, Eva Krupičková na trati 500m získala neuvěřitelné 2.místo, když doplavala v čase 13:42 min. Jan Šůcha plaval trať 750m a skončil na 12.místě v čase 13:30 min. Závod byl velmi pěkný a drsný zároveň. Všem plavcům patří velký obdiv a poděkování za další účast a bodové přispění do Českého Poháru.