Branické ledy

V sobotu 3.2.2018 se v Praze konal 16.ročník závodu v zimním plavání, Branické ledy, konaný jako 7.ročník memoriálu Ladislava Nicka. Závod měl, jako v poslední době velmi často, mezinárodní účast. Z řad otužilců se objevili závodníci z Čech, Slovenska i Ruska, kterých se sjelo 239, takže účast byla opravdu veliká. Plavalo se ve Vltavě teplé 4,4°C v pražském Braníku po proudu na tratích od 100m do 1000m. Vzduch naměřili organizátoři 4,3°C.

Z Plzně za Klub sportovních otužilců se vydala tentokráte početná skupinka jedenácti závodníků. Nejdelší trať 1000m si zaplavali Vaniš, Šůcha a Šlehoverová (SLPL). 500m pokořili Šůchová, Krupičková, Bouda, Čečil a Mundl. 250m pak Frýbertová, Bauerová a Varvařovská. 100m si dal Rota.

Největší úspěch na těchto závodech si připsala Verča Šůchová, jež obsadila 3.místo mezi ženami v čase 6:35 min za Novákovou a Kopeckou (obě I.PKO), dále pak František Bouda, který taktéž doplaval třetí a to v čase 7:44 min za Běželem a Kloudou rovněž z I.PKO.

Všem úspěšným závodníkům, ale i všem zúčastnivším gratulujeme a děkujeme za přínos bodové spršky pro náš oddíl.

Nyní se budeme těšit na další pokračování série závodů v zimním plavání a to je mistrovství České republiky v Brně 10.2.2018.

Za KSOPL Šůchin.