Plzeň

41.ročník zimních plavců pod názvem Slavnost Slunovratu jsme uspořádali na Boleveckém rybníku v sobotu 23.11.2019. Na naší akci se sjelo okolo 200 otužilců z různých koutů republiky. Plavalo se na tradičních tratích od 100m pro veřejnost přes 250m, 500m, 750m až ke královskému kilometru. Teplota vzduchu se pohybovala na příjemných 9°C a voda měla 6,1°C. Což pro všechny plavce znamenalo v probíhající sezoně Českého poháru, zatím nejchladnější plavbu,. V rámci soutěže se bojovalo také o putovní pohár primátora města Plzně. Jedná se o největší počet nasbíraných bodů družstev v průběhu závodu. Letos pohár opět získal 1.PKO (Pražský klub otužilců) Náš oddíl se umístil na krásném čtvrtém místě. Po druhé v historii zimního plavání bylo použito čipové časomíry a vyplatilo se. Malé zmatky před zahájením soutěže byli vynahrazeny velmi rychlým zpracováním výsledků. Všem účastníkům soutěže moc děkujeme za účast a těšíme se na další setkání. Příští závod organizujeme v obci Krašovice na severním Plzeňsku a to 11.1.2020. Níže jsou ještě výsledky našich plavců.