Sázava

V sobotu 3.února 2024 pořádala Česká Otužilecká Unie již 7.ročník závodu zimních plavců na Sázavě v Sázavě. Závod se požádá jako memoriál Vladimíra Tupého, zakladatele místních otužilců. Na závod se sjelo na 160 plavců – otužilců ze všech koutů republiky. Plavalo se po proudu na tratích od 100 do 1000 metrů ve vodě teplé 3°C a trochu větrném počasí se 6,5 stupňovou teplotou vzduchu. Proud byl v místech startu silnější, ale v cíli řeka takřka stála, bylo tedy třeba všechny síly schovat do cílové rovinky. Z Plzně vyrazila sedmi členná skupinka a nevedla si vůbec špatně. Zlatou medajli vyhrála Kačka Bendová na trati 500m v čase 7:21,2 min. Hanka Rédlová zvládla svoji 1.pětistovku, Honzik Murin plaval svoji stovečku. 500m dal i Jindra Krása. Na pohodu vystřihla Evička Krupičková 750m a Ivoš s Šůchinem se vyřádili na kiláčku. Celkově tak všichni získali pro oddíl krásných 1360b a jako oddíl jsme skončili na 7. místě. Toto místo nám náleží i v celkovém pořadí Českého poháru. Všem moc gratulujeme a držíme palce na MČR, které se koná 10.2.2024 v Brně.