Sázava

V sobotu 18.2.2017 se uskutečnil 2.ročník plavání v Sázavě jako memoriál Vladimíra Tupého. “NE” Příznivé podmínky zapříčinili, že se soutěž nekonala přímo v řece Sázavě. Ta je celá pokryta ledem. Vedle jezu je však rybník Malý, ve kterém pořadatelé vyřezali krásný bazén s okruhem 110m. Tradičně se soutěžilo na tratích od 250m do 750m. 100 metrová trať byla tentokrát nesoutěžní. Z Plzně odjelo na soutěž celkem 8 plavců. 6 soutěžilo za náš oddíl a dvě děvčata za Slávii Plzeň. Nesoutěžní stovku si zaplavala Verča Šůchová a Vlaďka Bauerová když se ponořili do vody teplé 1°C a vylézaly do krásného vzduchu o teplotě 5°C. Na 250m si netroufl nikdo z našich a vrhli jsme se rovnou do pětistovky. 1.příčku obsadila Lenka Šlehoferová v krásném čase 7:37 min, hned za ní byla Vlaďka Kulhánková v čase 9:39 min a na šestém místě doplavala Magda Chodorová v čase 11:14 min. Všem děvčatům gratulujeme. Mezi muži si stejnou trať zaplaval Honza Mráz, který skončil 14. v čase 11:15 min. Nejdelší trať 750m si dali jen dva chlapi. Petr Vaniš a Honza Šůcha. Petr doplaval pětadvacátý v čase 14:31 a Honza na třináctém místě v čase 12:09. Všem borcům gratulujeme ke skvělým výkonům a děkujeme za dalších 1099 bodů.