Závody na Štěpána

26.prosince 2016 se v Praze konal 70.ročník v zimním plavání jako Memoriál Alfréda Nikodéma. Plavalo se na tratích od 100 do 750 metrů, přičemž pouze nejdelší trať byla soutěžní. Na tento svátek všech otužilců se sjelo nejen z České republiky na 360 plavců, což překonalo dosavadní rekord zúčastněných.

Z Plzeňských otužilců dorazila celkem početná skupinka čítající 19 plavců. Původně jich mělo být ještě o pár kousků víc, ale bohužel některé skolila choroba a jiné odradila teplota vody, která bohužel na poslední chvíli stoupla na 4,2°C. Zbytku výpravy to nevadilo a plavání ve sváteční den, v matce Českých řek, mezi Slovanským a Střeleckým ostrovem si užilo.

Na nejdelší trať se postavili celkem 4 kusy (3 muži a jedna žena), kteří vyplavali pro oddíl pěkných 1061 bodů. Nejstaršímu Plzeňskému účastníkovy bylo 73 let a nejmladšímu 14 let.

Po plavání proběhlo občerstvení a vyhlášení celé akce v krásných prostorách Pražského Žofínu. Průběh akce moderovala Adéla Gondíková a Jiří Langmajer.

Český pohár v zimním plavání se po Novém roce přiblíží do  poloviny a bude zapotřebí promyslet další účast na jednotlivých závodech v co největší počtu plavců z Plzně.

Za KSOPl Honza Šůcha.