Plzeň

Odložený závod z listopadu roku 2017 se odehrál v sobotu 10.3.2018 na Velkém Boleveckém rybníku. Přes náročné přípravy, kdy se nevědělo, jestli boj s ledem vyhrajeme, se vše nakonec v dobré obrátilo a 90 plavců z celé republiky si na závodě pochutnalo. Jak by né, vždyť krásné jarní počasí připravilo azurovou oblohu s teplotou vzduchu 13°C. Voda nám však zůstala krásně zimní při 4°C a tak se na body prostě plavalo.

Závodů se zúčastnily i přemožitelé kanálu La Manche a účastníci nedávného mistrovství světa v Estonském Talinu.

Za Plzeň odstartovala početná skupinka plavců a to: Jan Šůcha-1000m, Jan Mundl-750m, Monika Anděla Šindelářová a Milan Čečil-500m, Eva Krupičková, Štěpánka Stradějová, Pavel Vituj, Vladimír Kožíšek a František Bouda-250m, Martina-Kožíšek Ouřadová, Jiří Langmaier, Vácalv Vacek, Ivan Klan-100m.

A medailové umístění bylo také velmi početné: Eva Krupičková – zlato, František Bouda – zlato, Milan Čečil – stříbro, Monika Anděla Šindelářová – bronz a Štěpánka Stradějová – bronz.

V domácím závodě si plzenští plavci vyplavali 1315,5bodu a udržují se na 12.místě v Českém poháru zimního plavání.

Další díly závodů se na 14 dní přesouvají za hranice, konkrétně na Slovensko do Bratislavy. Budeme držet palce závodníkům, kteří se na závody vydají.

Za KSOPL Šůchin